NOVINKY
ACE Active

Někdy se objeví potřeba do jednoho páru reprosoustav pustit střídavě dva různé zesilovače. Například kvalitní stereo zesilovač a přední kanály z AV receiveru. Nebo z jednoho zesilovače kvalitně přepínat dva páry reprosoustav, pokud takovou funkcí není sám vybaven. Zde naše realizace jednoho takového požadavku…

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/ACE-Active-d1575.htm

Subwoofery SVS

Přestavujeme vám novinku v sortimentu subwooferů novou řadu 4000 od společnosti SVS, která je vnímána, na poli výrobců subwooferů, jako ikonická a jednoznačně patří k nejprestižnějším producentům aktuálního trhu.

 

 

Společnost SVS založili v roce 1998 čtyři nadšení audiofilové, kteří se seznámili při diskuzích na odborných fórech. Jejich nespokojenost s aktuálně nabízenými produkty vyústila ve vývoj a výrobu několika zvukově výjimečných subwooferů, jak už to bývá, nejprve v garáži. První kusy byly distribuovány mezi přátele, avšak okamžité vřelé reakce vyústily v kontinuální výrobu. Prodej první série byl realizován výhradně pomocí internetu a i v tomto případě byly tyto výrobky velmi pozitivně přijímány, dnes již širokou, veřejností. Na základě těchto skvělých reakcí trhu společnost SVS zahájila v roce 2002 regulérní výrobu sofistikovaných subwooferů.

 

Hlavní produktovou řadou společnosti SVS jsou špičkové subwoofery. Jejich hlavními rysy jsou maximálně stabilní a výkonné zesilovače s výkonem v řádu kW, což subwooferům zaručuje skvělou stabilitu a také osazení výbornými DSP procesory, které umožňují precizní nastavení zvukových vlastností subwooferů. Zvukovou korekci pomocí DSP procesorů řadí vývojový tým společnosti SVS jako nejdůležitější ikonickou vlastnost subwooferů SVS a proto zvolili nejprestižnější produkt High Resolution Audio DSP procesor od společnosti Analog Devices. Ten pracuje na frekvenci 50MHz, což představuje korekci v reálném čase. Pro jednoduché ovládání a snadné nastavení všech vlastností zmíněného DSP procesoru vývojový tým SVS připravil intuitivní aplikaci pro chytré telefony a tablety. Ta pomocí rozhraní Bluetooth komunikuje se subwooferem a je dostupná pro platformy iOS i Android.

 

 

Poměrně ikonickým charakterem subwooferů SVS je možnost zvolit si konkrétní model v provedení s uzavřenou, bassreflexovou nebo cylindrickou ozvučnicí. A právě ta třetí zmíněná - cylindrická ozvučnice, jinak téměř exotická mezi výrobci subwooferů, přináší nejlepší zvukové výsledky z pohledu minimalizace vzniku stojatých akustických vln a to jak vně subwooferu - v poslechové místnosti, tak i uvnitř subwooferu.

 

Firma SVS tímto dává velmi silný nástroj, který, při spojení s námi běžně realizovaným měřením akustiky interiéru, umožňuje nejen naprosto plynule wooferem navázat na hlavní reprosoustavy, ale rovněž, což je neméně důležité, částečně kompenzovat i nedostatky samotné poslechové místnosti.

 

 

 

 

Novinka v sortimentu

Novinka v sortimentu:

„zrcadlo“ (deska bez záznamu) na nastavení Antiskatingu. Naskladněno v dostatečném počtu…


http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/Anti-skating-Test-Record-d1237.htm?tab=description

Základní cena je 349,- Kč s DPH. Nyní je zaváděcí cena 299,- Kč s DPH.

Sennheiser HD 660 S

Novinka v rozšířeném výběru sluchátek, nový Sennheiser HD 660 S, vylepšený nástupce oblíbených sluchátek HD 650. (Neutrálnější. Méně basů, zato přesnější)

 

Klíčové vlastnosti a výhody:

 • Referenční úroveň reprodukce otevřených dynamických kabelových sluchátek
 • Inovovaný reproduktor s mimořádně nízkým harmonickým zkreslením
 • Ručně vybírané reproduktory s precizním souběhem tolerancí pravého i levého maximálně do hodnoty ± 1 dB
 • 150 ohmů nominální impedance pro snadné připojení jak domácích, tak přenosných Hi-Res přehrávačů
 • Výměnné kabely jsou vyrobeny z vysoce vodivé OFC mědi, s velmi nízkým šumem, zesílené para-aramidovými vlákny
 • Obsahuje možnost výběru typu připojení - 6,35 mm jack nebo 4,4 mm symetrický Pentaconn. Redukce 6,35 mm na 3,5 mm je v setu.
 • Frekvenční rozsah: 10 Hz – 41.000 Hz
 • Akustický tlak při 1 kHz, 1 Vrms: 104 dB
 • THD při 1 kHz, 100 dB:  0,04 %
 • Dodáváno s pouzdrem

 

K poslechu u nás ve Studiu.

Mobile Fidelity STUDIOPHONO

 

Mobile Fidelity Sound Lab vydává od roku 1977 extrémně kvalitní remastery klasických alb a je lídrem v oblasti výroby audiofilských nosičů.

Firma stále pracuje na zdokonalování výroby matric a lisování “klasických” LP desek.

Myšlenka nabídnout milovníkům vinylových desek cenově dostupnou, špičkovou elektroniku pro přehrávání těchto mistrovsky zpracovaných nahrávek, vedla k založení společnosti MoFi Electronics. Je logické, že na návrhu a vývoji všech výrobků této značky spolupracovalo několik opravdu významných konstruktérů, s bohatými zkušenostmi z nahrávacích studií.


Nový Phono předzesilovač od firmy MoFi Electronics.

Navržený pro MM i MC přenosky. Pomocí dvou volitelných tlačítek na horní straně přístroje lze zapnout režim Mono nebo Subsonický filtr.

Aby analogový systém věrně reprodukoval hudbu uloženou v drážkách LP desek, pomáhal s jeho obvody Tim De Paravicini, konstruktér zodpovědný za systém Mobile Fidelity Gain2 ™ Ultra Analog, sloužící k výrobě matric ve studiu.

Přístroj používá symetricky zapojené obvody a topologii s nízkým šumem.

Díky nastavitelnému zesílení a zatěžovací impedanci lze předzesilovač přizpůsobit téměř všem přenoskám s pohyblivým magnetem nebo pohyblivou cívkou. K nastavení slouží snadno přístupný panel přepínačů na spodní straně přístroje.

 

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/Mobile-Fidelity-StudioPhono-d86.htm

CAMBRIDGE CX BOŘÍ HRANICE DIGITÁLNÍHO AUDIA

 

Nejúspěšnější a největší britský výrobce audiotechniky, firma Cambridge Audio, uvádí na trh zcela novou řadou produktů s jednoduchým označením CX, u které se rozhodl přejít na zkrácený název Cambridge a lehce inovovat logo.

Přístroje svou pozicí v portfoliu výrobce navazují na úspěšnou skupinu komponentů řady azur (s výjimkou nejvyšší osmičkové řady, která zůstává v nabídce Cambridge Audio nadále) a přináší výraznou inovaci vzhledu, který působí modernějším dojmem, než tradiční vizáž zavedených předchůdců. U nových zesilovačů řady CX se konstruktéři zaměřili na vylepšení digitální konektivity, proto dostaly do vínku podstatně lepší D/A převodníky, než měli jejich starší sourozenci, takže připojení digitálního zdroje audio obsahu přímo k zesilovači již není třeba považovat za provizorní řešení. I když zařazení síťového přehrávače do sestavy, osazeného zdvojenými převodníky, výslednou kvalitu reprodukce posune samozřejmě ještě o něco výš. Filozofii komponentů schopných kvalitně přijímat digitální audiodata dokládá také zařazení kvalitního CD transportu do kolekce nových přístrojů Cambridge řady CX, který nahrazuje tradiční CD přehrávač.

Všechny přístroje jsou dodávány v černé nebo stříbrné povrchové úpravě, s čelními panely z kartáčovaného hliníku.

 

Integrovaný zesilovač CAMBRIDGE CXA60

Výchozí model zesilovačů řady CX zdědil kvalitu a poctivou konstrukci po svých "rodičích", včetně dostatečně dimenzovaného napájení a použití toroidního transformátoru s nízkým rozptylem elektromagnetického pole. Větší pozornost však byla věnována kvalitě integrovaného D/A převodníku. CXA60 je výkonný zesilovač třídy AB, s analogovými i digitálními vstupy a sluchátkovým výstupem.

 • Výstupní výkon: 2 x 60 W (8 ohmů), 2 x 90 W (4 ohmy)
 • Kmitočtový rozsah: 5 – 60 000 Hz (+/-1 dB)
 • D/A převodník: Wolfson WM8728
 • Analogové vstupy: 4 x nesymetrický (RCA), 1 x 3,5 mm MP3 (na čelním panelu)
 • Digitální audio vstupy: 1 x S/PDIF coaxiální, 2 x TOSLINK optický, Bluetooth pomocí BT100
 • Výstupy: repro A + B, 3,5 mm sluchátkový, Preamp a výstup pro subwoofer
 • Cena: 24 990 Kč

 

Integrovaný zesilovač CAMBRIDGE CXA80

Plně symetrický zesilovač třídy AB s toroidním transformátorem, s nízkým rozptylem elektromagnetického pole a samostatným (dual mono) vinutím pro levý a pravý kanál.
Zdokonalené obvody D/A konverze, postavené na osvědčeném 24-bit 192kHz čipu Wolfson, které nabízejí kromě 2 optických vstupů a jednoho koaxiálního vstupu i asynchronní USB Audio vstup s neuvěřitelně nízkým jitterem, umožňují kvalitní přehrávání hudby přímo z počítače. S pomocí votitelného Bluetooth přijímače BT100 je možné streamovat hudbu přímo ze smartphonu nebo tabletu.

 • Výstupní výkon: 2 x 80 W (8 ohmů), 2 x 120 W (4 ohmy)
 • Kmitočtový rozsah: 5 – 60 000 Hz (+/-1 dB)
 • D/A převodník: Wolfson WM8728
 • Analogové vstupy: 1 x symetrický XLR, 4 x nesymetrický (RCA),1 x 3,5 mm MP3 (na čelním panelu)
 • Digitální audio vstupy: 1 x S/PDIF coaxiální, 2 x TOSLINK optický, 1 x USB audio, Bluetooth pomocí BT100 (volitelné příslušenství)
 • Výstupy: repro A + B, 3,5 mm sluchátkový, Preamp a výstup pro subwoofer
 • Cena: 32 990 Kč

Síťový přehrávač CAMBRIDGE CXN

Díky vnitřní technologii postavené na základě mnohokrát oceněných přístrojů série StreamMagic, přehraje CXN prakticky vše, od základních komprimovaných formátů MP3 až po FLAC soubory ve studiové master kvalitě, v rozlišení až 24 bit/192 kHz a WAV soubory. A přehraje je neuvěřitelně dobře.

 • Podporované formáty: WAV, FLAC, ALAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+ a Ogg Vorbis
 • D/A převodníky: zdvojené 24 bitové Wolfson WM8740
 • Digitální filtr: ATF2 (s časově proměnnou filtrací) druhé generace, převzorkování na 24 bit/384kHz
 • Digitální audio vstupy: S/PDIF coaxialní a TOSLINK optický, USB vstup (USB typu B, vyhovující USB audio profilu 1.0 nebo 2.0, volitelné uživatelem), DSD přes USB
 • Digitální audio výstupy: S/PDIF coaxialní a TOSLINK optický
 • Analogové audio výstupy: symetrický (XLR), nesymetrický (cinch)
 • Kompatibilita: UPnP, USB média, USB audio 1.0 a 2.0, S/PDIF Toslink a koaxiální, Internetové rádio, Spotify, BT100 Bluetooth přijímač (volitelné příslušenství)
 • Cena: 31 990 Kč

CD transport CAMBRIDGE CXC

Jednorychlostní, pro přehrávání hudebních CD optimalizovaný transport Cambridge CXC, byl navržen pro dobře fungující načítání digitálních dat z CD nosičů, s nejmodernější korekcí chyb. Používá legendární, osvědčené S3 servo a nejpokročilejší systém chybové korekce. Víceúčelové univerzální Blu-ray přehrávače mu prostě nemohou konkurovat.
Bez vlastního D/A převodníku je předurčen pro použití v kombinaci se zesilovači řady CX. Dokonale se uplatní také ve spojení s jakýmkoliv kvalitním externím D/A převodníkem.

 • Digitální audio výstupy: S/PDIF coaxialní a TOSLINK optický
 • Cena: 14 990 Kč

 

 

http://www.cambridgeaudio.com/products/cx-series

SONUS FABER PRINCIPIA

Právě jsme naskladnili velmi zajímavou (a zaplatitelnou), skvěle hrající novinku od SONUS FABER... Celá řada PRINCIPIA má skvělý design, v poměru k ceně úchvatný zvuk a cena je velice, velice příjemná. Srdečně zveme k poslechu do našeho studia.

 

 

 

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/SONUS-FABER-Principia-1-d1047.htm

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/SONUS-FABER-Principia-3-d1046.htm

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/SONUS-FABER-Principia-C-d1050.htm

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/SONUS-FABER-Principia-5-d1048.htm

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/SONUS-FABER-Principia-7-d1049.htm

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/SONUS-FABER-Stand-Unicum-d1051.htm

Sonus faber Chameleon

Opravdu hravé reprosoustavy

 

Vyjímečný design a kvalita zvuku, originální řešení demontovatelných bočnic, které umožňují, v případě zájmu o změnu vzhledu reprosoustav, demontáž a záměnu za jinou barevnou verzi, ruční řemeslná výroba v Itálii, to jsou hlavní rysy charakterizující novou kolekci „bedýnek“ firmy Sonus faber, která dostala přiléhavý název Chameleon. Neboť podobně jako on, téměř stejně rychle, dokážou vyměnit barvu.

Z hlediska provedení (tradiční dřevo nahradily pestré barvy), ale i z hlediska cenového rozpětí produktů vyráběných v Itálii, představuje série Chameleon zcela novou řadu v portfoliu Sonus faber. Navíc nabízí úroveň dříve nedosažitelnou v této cenové kategorii. Celá skříň je potažena kůží, příruby měničů jsou zdobeny hliníkovými obložkami a v bočních stěnách jsou, pomocí systému kolíků, vloženy výměnné boční panely, což umožňuje jejich jednoduchou demontáž a výměnu. Díky této konstrukci již výběr povrchové úpravy není trvalé rozhodnutí.

Všechny komponenty měničů jsou vyrobeny podle specifikací Sonus Faber u nejlepších výrobců v oboru. Dalšími speciálními úpravami se měniče dolaďují během montáže, ještě před odesláním na výrobní linku. Extrémní péče byla věnována návrhu výhybky. Specializovaný software, použitý při vývoji řady Chameleon, umožnil navrhnout tyto reproduktorové soustavy podle přesných požadavků. Závěrečné poslechové testy a "ladění podle sluchu" vštípily emoce do finálního posluchačského zážitku.

Tři reprosoustavy, které tvoří kolekci Sonus faber Chameleon, nabízí optimální řešení jak pro milovníky sterea, tak i pro ty, kteří chtějí vytvořit vícekanálový systém domácího kina.
Sloupový model, regálová reproduktorová soustava a centrální reprosoustava, poskytují řadu kombinací, které jsou vhodné do každé místnosti, od největších obývacích pokojů, po nejintimnější poslechové prostory.

Boční panely Chameleon jsou k dispozici v 6 různých provedeních: bílá, černá, červená, oranžová, metalická modrá a metalická šedá.

Ceny jsou pro všechny barevné verze stejné, sloupové Chameleon T stojí 59 990,-Kč, regálové Chameleon B 27 990,-Kč a centrální Chameleon C 15 990,-Kč (včetně bočnic). Samostatně je pak možné boční panely dokoupit v sadách za 11 990,-Kč (T), 4 990,-Kč (B) a 1590,-Kč (C).

Ukázka námi realizovaného ozvučení

Prvním letošním příspěvkem je odkaz na referenci, celkem hezké ozvučení realizované naší firmou v minulém roce, poslední galerie, č.34

http://www.studioeso.cz/reference.html

https://www.facebook.com/pages/Studio-ESO/639908926090670?sk=photosS přáním všeho nejlepšího, Šimko Josef


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

NOVINKY ve studiu

Síťový přehrávač Cambridge Audio Azur 851N

Jako poslední uzavírá nejvyšší řadu komponentů, Azur 851, od Cambridge Audio, síťový přehrávač Azur 851N. Tento audiofilský kousek přichází na trh dva a půl roku po uvedení prvních přírůstků do osmpětjedničkové řady (CD přehrávače a integrovaného zesilovače) a dává jasně najevo, že Cambridge Audio vidí ve streamování hudby a přehrávání audio souborů z libovolného úložiště budoucnost, a že na svém nejvyšším síťovém přehrávači si dal opravdu záležet.

Azur 851N v sobě sdružuje, podobně jako ostatní digitální komponenty řady 851, více funkcí. Kromě síťového přehrávače je jej možné využít jako špičkový DA převodník a také digitální předzesilovač.
Je schopen přehrávat všechny populární formáty až do rozlišení 24-bit/192kHz, které pak inteligentně převzorkuje až na 24-bit/384kHz, pro dosažení nejlepší možné kvality výsledného zvuku.

Návrháři přístroje použili k jeho výrobě speciálně vybírané komponenty audiofilské jakosti a vše vestavěli do celokovové, ultra-tuhé skříně, vybavené novým, barevným displejem s úhlopříčkou 11 cm, který zobrazuje obal přehrávaného alba. K dispozici je také nová aplikace Cambridge Connect, jak pro Apple, tak Android, která má zajistit jednoduchou a uživatelsky příjemnou komunikaci s přehrávačem.

Velká pozornost byla u síťového přehrávače 851N věnována konektivitě. Připojen může být buď kabelově nebo bezdrátově, přes UPnP, k domácí síti. Snadno pak dokáže najít a streamovat hudbu uloženou v počítači, notebooku nebo na NAS disku. Tři vstupy USB, umožní přímé přehrávání s externího HDD nebo paměťové karty. Vstupní konektivita je nejlepší ve své třídě, se dvěma optickými vstupy Toslink, dvěma koaxiálními S/PDIF, vstupem AES/EBU a asynchronním USB audio. Analogový výstup je k dispozici nesymetrický cinch(RCA) i symetrický(XLR).

 


Dva týmy odborníků z Cambridge Audio pracovaly společně, s odhodláním vytvořit ten nejlepší hudební streamer. Skupina sídlící v Cambridge napsala mnoho milionů řádků kódu a postarala se tak o softwarové jádro přehrávače, zatímco tým v Londýně navrhl hardware a napsal všechny důležité kontrolní aplikace. S ideou, že zvuk je vždy na prvním místě, usiloval celý tým o to, aby zajistil neuvěřitelně přirozený a detailní zvuk síťového přehrávače, který bude neskutečným zážitkem pro každého posluchače!

 

Tak jako ostatní komponenty řady Azur, je 851N k dispozici v černé nebo stříbrné barvě.

Stojí 47 990,- Kč.

 

 

 

 

Nový stereo reciever

CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ SR20 právě naskladněn


SR20 má nejsilnější zesilovač v serii Topaz, nabízí výkon 100 W na kanál, má výstup pro subwoofer, dále má dvě sady výstupů pro reproduktory. Je také vybaven analogovýmy vstupy, digitálními vstupy, MM phono předzesilovačem, FM přijímačem a vstupem pro MP3.

 

Díky tomu, že má převodník Wolfson DAC, SR20 obsahuje tři digitální audio vstupy, což umožňuje připojení digitálních zdrojů, jako jsou streamery, televizory nebo notebooky, tímto umožňuje hrát s neuvěřitelnou jemností a hloubkou.

 

 

 

 

 

 

Nový, dlouho očekávaný síťový přehrávač CAMBRIDGE AUDIO konečně naskladněn:

Dlouho očekávaná novinka CAMBRIDGE AUDIO STREAM MAGIC 6 V2 je konečně k poslechu ve studiu. Srdečně Vás zveme.

 

 


Transrotor Zet 1 black

Právě teď k poslechu u nás,

ve studiu ESO: ručně vyráběný referenční gramofon německé značky
Transrotor, typ ZET 1 black s přenoskou MM Uccello.

 

Produkt v našem E-shopu:  http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/Transrotor-Zet-1-black-d735.htm

Stránky výrobce: http://transrotor.de/en/products/1-plattenspieler/22-zet-1.html

 


Představení nové modelové řady a školení B&W
Dne 12-13.11.2015 proběhlo představení nové řady 
Diamond 800 D3 od Bowers & Wilkins ve výrobní hale v západním Sussexu ve Velké Britanii.

více informací o návštěvě naleznete v reportáži Daniela Březiny z Hi-Fi
voice na:
http://www.hifi-voice.com/profily/1894-na-navsteve-u-bowersawilkins.html


Nové přenosky Hana

Představujeme novou řadu elektrodynamických (MC) gramofonových přenosek 華 , neboli „HANA“ z Japonska. HANA je synonymem pro „brilantní a nádherné“, což výstižně charakterizuje zvukový projev těchto produktů. Gramofonové přenosky HANA využívají aluminiové materiály špičkové kvality ve spojení se speciálním zpracováním, kvalitně navržený magnetický obvod a precizně vyrobenou chvějku a snímací hrot. Výsledkem pak je vskutku „brilantní a nádherný zvuk“, obvyklý doposud u cenově mnohem dražších produktů. Hana „SL“ a „SH“ používají čistý přírodní diamantový hrot ve tvaru Shibata, který má vynikající kmitočtovou charakteristiku a zaručuje nejvyšší transparentnost a vynikající čitelnost zvukových nahrávek. Levnější varianty s označením „EL“ a „EH“ jsou pak osazeny hrotem eliptickým při zachování ostatních vynikajících vlastností vyššího modelu. Přenosky HANA vyrábí společnost Excel Sound Corporation v Tokiu.

 

 

Parametry:

odkaz na výběr gramofonových přenosek Hana:

http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/Prenosky-c14_12_2.htm?man=Hana

SONUS FABER VENERE 3.0

17.3.2014

Novinka k poslechu, SONUS FABER VENERE 3.0. Dostupné jako lesklá bílá, lesklá černá, za příplatek ořechová dýha.

http://www.web-rychle.eu/katalog/Venere-3-0-d7.htm

 

Technická data, produktový web:

http://www.sonusfaber.com/en-us/products/venere-3-0

Těšíme se na Vaši návštěvu...

OWIzYjFjN